İletişim Numarası: +90 530 449 54 15
Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 20:00

Yüz Askısı İşlemleri

Op.Dr Serkan Balta İle Yüz Askısı Ameliyatı
Yüz Askısı (Fransız Askısı) Nedir?
İp askılama, zaman içerisinde ve yerçekiminin etkisiyle yüzde oluşabilecek sarkmaları önlemek ya da oluşan sarkmaları tedavi etmek amacıyla özel olarak geliştirilmiş iplerle yapılan doku askılama işlemidir. Bu işlem için kullanılan ipler, kalıcı yada geçici (eriyebilir) olabilir. Üzerlerindeki balık sırtı yada koni şekilli dişli bir sistem sayesinde dokuya tutunurlar. Cilt altına yerleştirilerek, yüz ve boynun herhangi bir yerindeki sarkmanın tedavisi için kullanılırlar. Kalıcı olan askı ipleri uzun dönem (2 yıldan fazla) etkinlik gösterir. Eriyebilir formdaki ipler ise imal edildiği malzemeye göre 6 ay ile 2 yıl arasında kalabilirler. Yanaklardaki ve çene kenarındaki sarkmalar, ağız kenarında oluşan derin katlantılar, boyundaki yelelenme adı verilen görünüm ve sarkmalar ip askılama sayesinde rahatlıkla yok olabilir.

Uygulama lokal anestezi ile ortalama 30 dakika içerisinde yapılır ve hasta sonucu hemen fark edebilir. Bu işlem yurtdışında ’’öğle arası yüz gerdirmesi’’ olarak da adlandırılmaktadır. Bunun sebebi de işlem çok kısa sürdüğünden ötürü öğle yemeği molasında bile ameliyatsız yüz germe işleminin tamamlanabilecek olmasıdır. Ancak işlem her ne kadar basit gibi görünse de olası enfeksiyonların önüne geçmek için cerrahi koşullarındaki gibi azami sterilizasyon koşulları gerekmektedir.

İp Askılama Vücutta Hangi Bölgelere Uygulanır ?


Bu yöntem öncelikle yüz bölgesinde birçok noktada kullanılabildiği gibi, boyun sarkmalarında da oldukça etkilidir. Ayrıca daha az sıklıkla meme sarkmalarını düzeltmede, kalçaları yukarı kaldırmada, kol ve bacak içi sarkmalarını toparlamada da kullanılmaktadır.

İp Askılama Nasıl Yapılır ?


Lokal anestezi altında ince iğneler ile giriş yapılan cildin içine boylu boyunca yerleştirilen ipler, yukarı çekilerek cildin toparlanması sağlanmaktadır. Cilt altında bir ağ şeklinde yerleştirilmesi etkisini arttırmaktadır.

İp Askılamanın Avantajları Nelerdir ?


Cerrahi bir işlem olan geleneksel yüz germe yöntemi bazı riskler taşıyabilmektedir. Bunun yanı sıra doğal görüntüden uzaklaşma ihtimali de, bu konuda hassas olan kişileri cerrahi işlemlerden uzaklaştırmaktadır. İşte bu noktada ameliyatsız yüz germenin avantajları ortaya çıkmaktadır. Cerrahi bir işlem olmadığı için minimum düzeyde acı çekilmekte ve anesteziye bağlı gelişebilecek komplikasyonlar oluşmamaktadır. Zaman sınırlaması altında yaşayan kişiler için hiçbir sorun oluşturmamaktadır, çünkü işlem yapıldıktan sonra normal hayata devam edilebilir. Etkisi hemen görülür. Geri döndürülebilir ve düzeltilebilir bir işlemdir.

İşlem Ne Kadar Sürer?


İşlem lokal anestezi sonrasında yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. İşlem öncesinde yapılacak kontrol ile belirlenen bölgelerde ipler deri altına yerleştirilmektedir. İpin tutunma bölgesi baş içerisi (kulak üzeri) olarak tercih edildiği için işlem dikişe gerek kalmadan tamamlanır. İşlem ağrısız olarak tamamlanır. İşlemin etkisi anında görünmektedir. Uygulama sonrası günlük hayata rahatça devam edilebilmektedir.

Herkeste Aynı Etkiyi Gösterir mi?

Ameliyatsız Yüz Germeden En İyi Kimler Faydalanır ?
30 ile 65 yaş arasında yer alan, cilt sıkılığında sorunlar başlamış, botoks ve dolguya göre daha uzun süreli, daha etkili ve ameliyat olmadan yüz germe etkisi görmek isteyen kişiler en uygun adaylardır. İşlem yapılacak kişilerin, cilt sarkmalarının çok ilerlemiş yada ağır, kilolu bir yüze sahip olmaması önemlidir. Cildinde aşırı sarkma ve iyice oturmuş derin çizgiler olan kişiler, işlem için uygun aday profilinin dışında sayılır. Ayrıca, kişi yaşlanma sürecinin ileri evrelerinde olmamalıdır. Yaşlanma görünümü oturmuş kişiler için geleneksel yöntem olan yüz germe ameliyatı daha iyi sonuç verecektir.

Kalıcılık SüresiTedavinin Etkisi Ne Kadar Sürmektedir?


Kalıcı olan askı ipleri uzun dönem (2 yıldan fazla) etkinlik gösterirler. Eriyebilir formdaki ipler ise imal edildiği malzemeye göre 6 ay ile 2 yıl arasında kalabilirler. İşlemin etkisi bireylerin metabolizma hızındaki farklılıklara bağlı olarak değişmektedir.

İşlem Sırasında Acı Hissedilir mi?


Sadece ameliyatsız yüz germe için değil genel olarak tüm işlemlerde tedaviyi alanların acı algıları birbirinden farklılık gösterir. İşlem esnasında yapılan lokal anestezi, ağrı ve sızıları minimize edebilir.

Kliniğe Yakından Bakın

2021 yılının başında kurulan Elit International Clinic, Türkiye'de profesyonel saç ekimi ve diş tedavileri için en iyi temas noktalarından biridir. Alanında uzman doktorlarımız ve 40 kişilik uzman ekibimiz ile hastalarımıza doğru tedavi planlarını uyguluyoruz.
Videoyu oynat
serkan-balta-review

Aceleniz mi var?

Aciliyet mi var? Aşağıda yer alan whatsapp butonuna tıklayarak daha hızlı iletişim kurabilirsiniz.
Op.Dr Serkan Balta İle Ameliyat Planlayın

Hayalinizdeki Görünüme Kavuşmak İçin Sadece 1 Adım Kaldı!

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formda yer alan bilgileri eksiksiz doldurarak Serkan Balta'nın asistanlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

    Tarih