İletişim Numarası: +90 530 449 54 15
Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 20:00

Kol Germe Ameliyatı

Op.Dr Serkan Balta İle Kol Germe Ameliyatı
Kol Germe Ameliyatı Nedir ?
Yaş, genetik, aşırı kilo alıp verme gibi etkenlerle deri elastikiyetinin azalması ve deri altı yağ dokusunun artması yada azalması sonucu kollarda sarkma, boyut ve şekil bozuklukları ortaya çıkabilmektedir. Kişinin olduğundan yaşlı ve sağlıksız görünmesine neden olan bu deformasyonlar kol germe ameliyatı ile düzeltilebilmektedir. Kol germe ile kişi, daha gergin ve genç görünümlü kollara sahip olabilir.

Kollar Neden Sarkar?


Ağır diyetler ve mide küçültme gibi hızlı kilo vermeye neden olan işlemler tüm vücutta olduğu gibi kollarda da sarkmalara neden olacaktır. Bunun yanı sıra yaşlanma, güneş ışınlarına fazla maruz kalma gibi birtakım çevresel ve kalıtsal nedenlerle kollarda sarkıklıklar meydana gelebilmektedir.

Bu durum estetik olarak göze hoş gelmeyen bir görüntü ortaya çıkardığı gibi kişinin psikolojisini de olumsuz yönde etkilemektedir.

Ameliyat Öncesi


Tüm ameliyatlarda olduğu gibi öncesinde detaylı doktor muayenesi yapılmalı ameliyat hakkında hastaya tüm detaylar anlatılmalıdır.

Bununla birlikte hasta da hekime sahip olduğu hastalık, kullandığı ilaç vb tüm durumları hakkında bilgi vermelidir.

Kol germe ameliyatında genel anestezi gerektiren tüm ameliyatlara hazırlanırken olduğu gibi ameliyat öncesi 6 saatlik açlık süreci gereklidir.

Ameliyattan öncesi kan sulandırıcı vs ilaç kullanan hastaların kanama riskini minimuma indirmek için doktor kontrolünde bu ilaçlara ara vermeleri gerekmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?


Kol sarkmalarında uygulanan kol germe ameliyatı genellikle genel anestezi altında ve bazen de lokal anestezi ile yapılır. Ortalama 1-3 saat arası sürer.

Kolların iç kısımlarından koltukaltına uzanan kesiler yapılarak fazla ve sarkık olan cilt ve cilt altı yağ dokusu çıkarılır. İzler genelde kollar için dışarıdan bakıldığında en az görünen yerler olan koltuk altına yakın bölgede ve kolun iç kısmında olur.

Çok ağır sarkmalar ve yağlanmalarda hasta bir gün hastanede kalabilmektedir.

Deri kalitesinin iyi olduğu ve sarkıklığın olmadığı durumlarda, yani sadece yağ birikiminin fazla olduğu durumlarda liposuction yeterli olmaktadır. Ancak fazla yağ dokusu ile birlikte deri sarkıklığı var ise mutlaka germe ameliyatı gerekmektedir.
Woman arms with bat wings, comparison between before and after b

Ameliyat Sonrası


Ameliyat sonrası kanama ve sıvı birikimlerini engellemek için bu bölgeye drenler konulabilir. Bunlar en fazla 2-3 gün sonra çekilir. Özellikle ameliyattan sonraki ilk günlerde kolların yüksekte tutulması önerilir.

Ameliyat bölgesinde oluşabilecek şişme, ödem ve kanamaları azaltmak için baskılı bandaj uygulaması yapılır. Genellikle alınacak dikişler olmamaktadır.

Ameliyat sonrası dönem ağrı olmaz ya da yok denecek kadar azdır. Ağrı olursa ağrı kesiciler yeterli olacaktır. Normal hayata dönüş birkaç gün içindedir.

İlk birkaç hafta kolların kullanıldığı ağır egzersizlerden kaçılması dışında rahat geçen bir post-op dönemi vardır.

Ameliyat Sonrası İzler


Tüm cerrahi operasyonlarda cerrahinin yapıldığı bölgede bir miktar iz kalmaktadır. Bu izler zamanla soluklaşıp ten rengine yakın hale gelmekte ve çok rahatsız edici olmamaktadır. Bunun yanı sıra bu izler vücudun gizlenebilen yerlerinde olmaktadırlar. Kol germe ameliyatlarında da bu izler iç kol kısmında bırakılmaktadır.

Kol Germe Ameliyatı Hangi İşlemler İle Kombine Edilebilir?


Kol germe ameliyatı tek başına yapılabildiği gibi diğer vücut germe operasyonları ile de kombine edilerek yapılabilmektedir. Örneğin karın germe, bacak germe, yüz germe vs. bunun yanında meme estetiği ile de kombine edilebilmektedir.

Kol germe estetiğinde yağ miktarında da fazlalık var ise bu işleme liposuction dediğimiz kanüller ile yağ alma işlemi de eklenebilmektedir. Bu sayede hem deri altı yağ dokusu daha fazla incelmekte hem de daha fazla deri çıkartılabilmektedir.

Kliniğe Yakından Bakın

2021 yılının başında kurulan Elit International Clinic, Türkiye'de profesyonel saç ekimi ve diş tedavileri için en iyi temas noktalarından biridir. Alanında uzman doktorlarımız ve 40 kişilik uzman ekibimiz ile hastalarımıza doğru tedavi planlarını uyguluyoruz.
Videoyu oynat
serkan-balta-review

Aceleniz mi var?

Aciliyet mi var? Aşağıda yer alan whatsapp butonuna tıklayarak daha hızlı iletişim kurabilirsiniz.
Op.Dr Serkan Balta İle Ameliyat Planlayın

Hayalinizdeki Görünüme Kavuşmak İçin Sadece 1 Adım Kaldı!

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formda yer alan bilgileri eksiksiz doldurarak Serkan Balta'nın asistanlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

    Tarih