İletişim Numarası: +90 530 449 54 15
Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 20:00

Brezilya Popo Estetiği (BBL)

Op.Dr Serkan Balta İle Brezilya Popo Estetiği (BBL) Ameliyatı
Brezilya Popo Estetiği Nedir?
Popolara ve basenlere yönelik yapılan tüm cerrahi işlemler popo estetiği olarak tanımlanır. Amaç popoyu şekillendirmek ve yükseltmek, yetersizse hacmini artırmak, basenlerdeki fazlalıkları almak, beli çukurlaştırmak ve inceltmektir. Popo estetiği ameliyatı popoların daha sıkı, yuvarlak ve kalkık görünmesini, daha genç ve kıvrımlı bir görüntüye sahip olmayı isteyen pek çok kadın tarafından tercih edilen güvenli bir operasyondur. Son yıllarda fazla sayıda yapılan popo estetiği ameliyatları hastaya göre farklı uygulamalar şeklindedir.

Popo Estetiği Kimlere Yapılır?


Kişinin poposu vücuduna oranla çok büyük veya küçük ise, kilo alıp vermeye, yaşlanmaya bağlı popoda sarkma ve deformiteler oluşmuşsa, kıyafetler kişide istenildiği gibi durmuyorsa, özetle poponun boyutu ve şekli kişiyi mutsuz ediyor ve daha kıvrımlı hatlara sahip olmak istiyorsa kişinin ihtiyacı olan şey popo estetiği ameliyatıdır.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?


Popo estetiğinde yapılacak işlem hastanın mevcut deformitesine, ihtiyacına ve beklentilerine göre değişiklik göstermektedir. Uygulanabilecek işlemler arasında popo kaldırma, iç ve dış popoda fazla kilonun ve yaşın etkilerini azaltmak ve popo derisini sıkılaştırmak gelir. Kişinin poposunda sarkma gibi problemler yoksa popo kaldırma ameliyatı sadece liposuction, yağ enjeksiyonu ya da dolgu yöntemleri ile yapılabilir.

Ameliyat öncesinde neler yapılmalı, neler yapılmamalıdır?


Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, popo estetiği ameliyatlarında da ameliyattan 3 hafta öncesinde sigarayı kesmek gerekmektedir.

Popo Estetiği Ameliyatı Yöntemleri


Tüm popo estetiği ameliyatları genel anestezi ile hastane koşullarında ameliyathanede yapılır.

Yağ enjeksiyonu (BBL, Brasilian Butt Lift): Önce vücudun yağ fazlalığı olan karın, bel, sırt, basen gibi bölgeleri ile gerekirse poponun alt ve dış tarafından liposuction ile yağ toplanmakta, daha sonra bu yağlar özel işlemlerle yoğunlaştırılıp poponun ihtiyaç olan üst ve iç tarafına yerleştirilir. Bu sayede popo dolgunlaşır.

Popo Silikonu: Kişi zayıf ve vücudunda popoya verilecek kadar yeterli yağ yoksa, verilecek yağ popoda yeterince dolgunluk sağlayamayacaksa, yada daha kalıcı ve uzun etki isteniyorsa silikon protezler kullanılabilir. Bu işlem poponun arkaya doğru çıkık ve yüksek durmasını sağlar. Uygulanan protezler popo için özel olarak tasarlanmış ürünlerdir.

Popo Kaldırma (Dikleştirme): Çok kilo verme sonrası cilt altı yağ dokusunda boşalma ve çökmesi, ciltte sarkması olan kişilerde karnın altından, belden ve poponun üstünden çepeçevre deri çıkartılarak (belt lipectomy) tüm karın, bel ve popo bölgesinin asılarak yukarıya alınması işlemidir. Bu teknikte fazla olan deri cerrahi olarak çıkartılır, içerideki yağ kitlesi şekillendirilerek yukarıya doğru askılama işlemi yapılır. Cilt kalitesi orta ve iyi olan hastalarda ise sadece yağ dokusu enjeksiyonu veya protez uygulaması yeterli olabilmektedir.

Popo Küçültme: Kilo alımı sonucu veya yapısal olarak gereğinden fazla büyük olan popolar ise yine yağ alma tekniği olan liposuction yöntemi ile küçültülerek şekillendirilir.

Popo Estetiği Ameliyatı Sonrası Ve İyileşme SüreciAmeliyattan sonra bir gece hastanede kalınması yeterlidir.

Ameliyattan hemen sonra özel korse giyilir. Ödem ve şişlik oluşumunu azaltmak, en iyi sonucu almak için korsenin 3-4 hafta süre ile giyilmesi gerekir.

Popo büyütme operasyonu sonrası bir kaç gün hareket etmekte zorluk çekilebilir, sızlama ve ağrı hissedilebilir. Bu beklenen bir durumdur ve ağız yolu ile alınan ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır.

Uygulanan tüm teknikler oturma bölgesine yapılmadığından oturmanızda bir sakınca yoktur. Ancak ameliyatın erken döneminde, ilk 3 hafta otururken direk poponun üstüne baskı gelmemesi için uylukların arkasına özel bir sünger (BBL yastığı) yerleştirilmesi önerilir.

Ameliyat sonrası ödem ve az da olsa morluk olması beklenen bir durumdur. Günden güne azalacak olan ödem ve morluklar 1-2 hafta içinde tamamen yok olacaktır.

Ameliyat sonrası ilk 1 ay boyunca sadece yürüyüş yapılabilir, ağır spordan kaçınılmalıdır. 4. haftanın sonunda kademeli olarak spor aktivitelerine başlanabilir.

Genellikle eriyen dikişler kullanılır ve alınmasına gerek yoktur.
Ameliyat sonrası 3. günden itibaren banyo yapılabilir.

Kliniğe Yakından Bakın

2021 yılının başında kurulan Elit International Clinic, Türkiye'de profesyonel saç ekimi ve diş tedavileri için en iyi temas noktalarından biridir. Alanında uzman doktorlarımız ve 40 kişilik uzman ekibimiz ile hastalarımıza doğru tedavi planlarını uyguluyoruz.
Videoyu oynat
serkan-balta-review

Aceleniz mi var?

Aciliyet mi var? Aşağıda yer alan whatsapp butonuna tıklayarak daha hızlı iletişim kurabilirsiniz.
Op.Dr Serkan Balta İle Ameliyat Planlayın

Hayalinizdeki Görünüme Kavuşmak İçin Sadece 1 Adım Kaldı!

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formda yer alan bilgileri eksiksiz doldurarak Serkan Balta'nın asistanlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

    Tarih