İletişim Numarası: +90 530 449 54 15
Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 20:00

Burun Estetiği Ameliyatı

Op.Dr Serkan Balta İle Burun Estetiği Ameliyatı
Burun Estetiği Ameliyatı (Rinoplasti)
Son yıllarda kadınlar ve erkekler tarafından en çok tercih edilen estetik operasyonların başında burun estetiği ameliyatı yani “rinoplasti” geliyor.

Burnun yüzdeki merkezi konumu nedeniyle, yüz ifadesini çok fazla etkilemesi, kişilerde kendilerine en çok yakışacak doğal buruna kavuşma isteğini arttırıyor.

Rinoplasti ameliyatı ile doğuştan ya da sonradan alınan travmalar neticesinde burunda meydana gelen şekil bozuklukları giderilebiliyor aynı zamanda burun tıkanıklığına neden olan burun içi anatomik kusurlar düzeltilebiliyor.

Başarılı bir burun estetiği ameliyatı (rinoplasti) hastaların aynaya baktıklarında mutlu olmalarını sağlarken burun tıkanıklığına bağlı şikayetlerin de giderilmesini sağlıyor.

Benim de en çok gerçekleştirdiğim operasyonlar arasında yer alan Rinoplasti Ameliyatı kliniğimde hastalarımın memnuniyetini bariz bir şekilde gözlemliyorum.

Rinoplasti (burun estetiği ameliyatları) kişilerin görünümünde, göz alıcı değişimlerin yaşanmasını sağlayabiliyor. Ama tüm hastalarıma dediğim gibi, rinoplasti ameliyatlarının doğru bir şekilde planlanması oldukça önemlidir.

Yapaylıktan uzak, kişinin yüzündeki diğer organlarla uyum içerisinde doğal bir burun yapılabilmesi için öncelikle hastaların yüz analizinin tamamlanması, cilt yapılarının değerlendirilmesi ve beklentilerinin öğrenilmesi gerekiyor.

Rinoplasti ameliyatı hastaların burunlarında yapılacak değişimlerin kapsamı ve hastaların cilt yapıları doğrultusunda açık ya da kapalı olarak gerçekleştirilebilir.

Hangi yöntemin hangi hasta için tercih edilmesi gerektiği ile ilgili birazdan bilgilendirme yapacağım. Ancak şu an her iki tekniğin de tercih edilmesi gerektiği durumların olabileceğini bir kere daha vurgulamak istiyorum. Bu nedenle burun estetiği ameliyatı cerrah seçimi sırasında, kişilerin hem açık hem de kapalı teknikte, deneyimi olan cerrahlar arasında değerlendirme yapmalarını öneriyorum.

Kimler Rinoplasti Yaptırabilir?


Burnunun şekli nedeniyle özgüven sorunları yaşayan ve kendisini mutsuz hisseden,

Burun şeklinde yüz ifadesini etkileyen yapısal bozukluk olan,

Operasyonla ilgili gerçekçi beklentiler içerisinde bulunan,

Burunda nefes almayı engelleyen anatomik sorunları olan,

Kemik gelişimi tamamlanan,

Genel sağlık durumu operasyon için uygun olan,

Sigara kullanmayan ya da önerilen zaman dahilinde sigarayı bırakan,

Operasyona kendini hazır hisseden ve post operatif sürecin gerekliliklerini yerine getirmesi gerektiğinin farkında olan kişiler rinoplasti için uygun aday olarak kabul edilebilir.

Rinoplasti İle Burunda Yapılabilecek Değişiklikler Nelerdir?


Kişinin ihtiyaçlarına göre genel sağlık durumu, burun yapısı ve cilt özellikleri değerlendirilerek gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatı ile;

Burun kemeri düzeltilebilir,

Burun daraltılabilir ya da genişletilebilir,
Burun delikleri arasındaki asimetri sorunları çözülebilir,

Burunda nefes almayı zorlaştıran anatomik sorunlar ortadan kaldırılabilir,

Burun eğrilikleri giderilebilir,

Burun ucu kaldırılabilir ya da düzleştirilebilir.

Burun Estetiği Öncesi Yüz Analizinin Önemi ve Doğal Burun Estetiği


Geçmiş yılları hatırlarsınız, burun estetiği yaptıran kişilerin burunları hemen hemen aynı özelliklere sahip oluyordu. Küçük, kalkık ve kavisli burunlar da ister istemez metrelerce uzaktan “estetik operasyonu geçirdim” mesajı veriyordu. Son yıllarda bu trend eskidi, artık daha doğal ve kişinin diğer yüz hatları ile uyum içerisindeki burun şekilleri tercih ediliyor.

Doğal burun estetiği yapabilmek için her hastanın ayrı ayrı değerlendirilmesi gerekir. Burun şeklindeki kusurlar kadar kişinin yaşı, cinsiyeti, cilt yapısı, beklentileri ve burun yapısı gibi faktörler de rinoplasti sırasında yapılması gereken işlemleri etkileyebilir.

Kliniğe Yakından Bakın

2021 yılının başında kurulan Elit International Clinic, Türkiye'de profesyonel saç ekimi ve diş tedavileri için en iyi temas noktalarından biridir. Alanında uzman doktorlarımız ve 40 kişilik uzman ekibimiz ile hastalarımıza doğru tedavi planlarını uyguluyoruz.
Videoyu oynat
serkan-balta-review

Aceleniz mi var?

Aciliyet mi var? Aşağıda yer alan whatsapp butonuna tıklayarak daha hızlı iletişim kurabilirsiniz.
Op.Dr Serkan Balta İle Ameliyat Planlayın

Hayalinizdeki Görünüme Kavuşmak İçin Sadece 1 Adım Kaldı!

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formda yer alan bilgileri eksiksiz doldurarak Serkan Balta'nın asistanlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

    Tarih